I know who killed me - 2.kapitola

31. října 2010 v 0:33 | Elle
Art - I Know Who Killed Me
Jmenuji se Adriana 'Ade' Meirsová. Jsem studentka kalifornské střední školy. Je mi sedmnáct let a vím, kdo jsem byla v minulém životě.
Do svých šestnácti let sem si myslela, že jsou to jen noční můry, ale teď už vím, že to tak není. Na internetu jsem zjistila, že Amanda Willsová opravdu žila a dokonce několik kilometů ode mne.
Když umřela bylo jí dvacet tři let. Mám její vzpomínky, ale nepamatuji si, že bych je prožila.
Byla blondýna jako já vlastně mi byla docela podobná. Jediné v čem mi podobná nebyla je, že já nedokážu s nikým bojovat, což ona zvládala na jedničku.

Teď mám menší seznam úkolů, které jsou třeba splnit, abych konečně něco pořádného zjistila a dostala se k jejímu (možná mému) vrahovi. Tady jsou:
  1. Dostat se do míst, kde Amanda žila.
  2. Když to půjde, prohledat její dům.
  3. Prohlédnout okolí.
  4. Pokusit se najít světlé lovce odměn.
  5. Když je najdu, zjistit od nich co nejvíc.
  6. Neuškodila by pomoc od nich nebo aspoň něco se od nich naučit.
  7. Buť s jejich pomocí nebo bez ní najít temné lovce odměn.
  8. Najít Doriena Salta (vraha Amandy).
  9. Najít nějaké důkazy proti němu.
  10. A konečně dostat ho za mříže.
Tento seznam se budu snažit dodržet, jak nejlépe to půjde. Při tom bych mohla také zjistit, jak je to proboha možné. Jak je možné, že si pamatuji její život.
K uskutečnění prvního bodu mě dělí jediné - škola a hlavně má sestra jediný človek, co mi zbyl. Má matka a můj otec zemřel při autonehodě před pěti lety. Mé sestře už bylo dvacet pět a byla vdaná za Devona Walkera. Protože byla jediná příbuzná, kterou jsem měla, tak jí mě dal soud do péče a teď žiju s ní. Mám jí ráda, ale nic z toho, co se teď děje, jí říct nechci.
Jediné na co čekám je příští týden, kdy odjíždí celá má třída na měsíc do Washingtonu, D.C. Máme tam zařízenou praxi. Bohužel je tu menší problém v celém mém plánu. Musím sehnat někoho, kdo je mi podobný a mohl by jet místo mě. Pak mohu já odjet do Carsonu - místo, kde Amanda žila. Já bydlím na Long Beach. Je to od sebe jen pár hodin. Teď ale musím do školy. Je 8:39 a já musím jako každy jiný normální (a asi i nenormální) do školy.

*****
Do školy jsem jela mým autem. Auto, co jsem si koupila za peníze, co mi rodiče našetřili na auto k šestnáctinám jsem prodala a našetřla si na nové. Je to Opel Insignia OPC - je  v černé barvě, prostorné, malé a snad i nenápadné. Dobře, sestra mi na něj přispěla z mého účtu.
Ve škole jsem velice nenápadná. Vlasně až tak, že mě neznaná polovina učitelů a ten zbytek o mě může říct jediné. 'Jo tu učím, ale bohužel nevím ze které třídy je.'
Mám jedinou a nejlepší přítelkyni jmenuje se Bonnie a je na tom podobně jako já, ale ona na tom není tak hrozně. O ní vědí aspoň kluci. Má dokonce kluka jménem Mark chodí o dva ročníky víš než my, takže teď bude maturovat.
Bonnie a Mark jsou mí jediní přítelé. Ostatní si myslí, že jsem divná a já osobně si to o sobě myslím taky. Protože všechny hodiny prospím. Není to spánek jako normání spánek je to spíš polospánek. Stav při kterém vypadám jakože normálně vnímám ale vlasně jsem někde úplně jinde. Jsem v Amandiných vzpomínkách, prostě 'vzpomínám'.
Bonnie na mě čekala u vchodu do školy a hned na mě spustila. "Tak kdo to je? No?" Somozdřejmě je to jediná osoba, které jsem o Amandě a všem řekla. Ví také o mém plánu ona buda ta, která bude můj záskok ve Washingtonu hlídat.
"Byl to Dorien Salt." odpověděla jsem jí.
"Já to věděla. Prostě je to hajzl a bylo jasný, že je to on. Jak to, ale mohl udělat."
Hned po poslední větě jsem se na ní podívala pohledem, který říkal 'To myslíš vážně?'.
A Bonnie na to také hned zareagovala. "Jasně že to mohl udělat, je to přece hajzl. Je to velice zlomyslný chlap."
Po celou dobu našeho rozhovoru jsme šly do třídy na společnou hodinu francouštiny.
Zasedly jsme každá do své lavice a čekaly až 'Mademoiselle L'étonnante' neboli Slečna Amazing dorazí. Jak mi jí rády říkáme. Jmenuje se totiž slečna Amazing.
Najednou se otevřely dveře a  'Mademoiselle L'étonnante' vešla do třídy. A já přešla do stavu polospánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luciy Luciy | 2. listopadu 2010 v 16:02 | Reagovat

Skvělí, skvělí a ještě jednou skvělí díl :D
Už se těším, co bude ten Dorien Salt za týpka :D a hrozně se těším na ty lovec, to může být ještě hodně zajímavý :D
každopádně se nemůžu dočkat dalšího dílku:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je výplod naší fantazie proto vás všechny upozorňujeme, že blog je chráněn autorským právem tzv. copyright. Nesmíte tu nic zkopírovat bez našeho svolení, a pokud svolíme, jen s odkazem na nás.

Link Us

"What fun two little liars under one roof. You're making it so easy. - A"